معرفی چای های سیاه نیوشا

در این نوشته با چای های سیاه نیوشا آشنا می شوید.

شرکت نیوشا محصولات متنوعی با پایه ی چای سیاه دارد که ما در اینجا به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

معرفی چای های سیاه نیوشا:

چای زعفران: با استفاده از فرآیند عصاره گیری و روکش دهی که در بالا توضیح داده شد، عصاره ی زعفران گرفته و به صورت یکنواخت روی تمام دانه های چای CTC روکش می شود. این فناوری را هر کسی ندارد.

خواص این گیاه: یکی از خواص زعفران نشاط بخشی و بهبود خلق است و بر همین اساس مصرف مداوم و در عین حال متناسب آن می تواند در پیشگیری از استرس و افسردگی مؤثر باشد. – زعفران یک گیاه اشتهاآور است و اشتها و میل افرادی که احساس کمبود وزن می کنند را به صورت سالم و بدون عوارض جانبی، افزایش می دهد. – زعفران یک ماده مؤثر در درمان و پیشگیری از نفخ معده و ترشحات اسیدی آن است. – زعفران کمک بسیار زیادی به گردش مناسب خون نموده و از این راه نارسائی ها و اختلالات کبدی را دفع و درمان می کند. – ماده اصلی موجود در زعفران از سلول های مغزی در برابر بیماری ها و التهاب های عصبی محافظت می کند. – چای زعفران با توجه به تجمیع خواص چای و زعفران در آن، کمک فراوانی به هضم غذا و بهبود عملکرد گوارشی بدن می کند و از سوی دیگر مصرف گیاه زعفران به صورت دم کرده، در کاهش خونریزی رحم و همچنین کاهش دردهای ناشی از قاعدگی تاثیری ملموس دارد.

چای وانیل: هم پودر وانیل و هم عصاره ی وانیل در چای است. عصاره وانیل که منشأ گیاهی دارد، با فرآیند عصاره گیری و روکش دهی، روی چای ها روکش شده است. این وانیل با وانیل شیمیایی تفاوت دارد، وانیل شیمیایی سفید رنگ است. ریشه گیاه وانیل رنگی کرم قهوه ای دارد و خواص درمانی فوق العاده ای دارد.

چای های سیاه نیوشا

خواص این گیاه

 • آلپرازولام تنها دارویی است که هم اضطراب و هم افسردگی را با هم از بین میبرد. وانیل خاصیتی شبیه آلپرازولام دارد، هم نشاط بخشی و هم آرامش بخشی را ایجاد میکند. اگر به شخصی زعفران را هم به عنوان محرک و نشاط بخش در کنار چای وانیل بدهیم، خواص ضدافسردگی و ضداسترس این گیاه را چند برابر میکند.
 • وانیل تأثیر فوق العاده ای بر روی شفاف سازی پوست نیز دارد.

چای دارچین: عصاره دارچین علاوه بر چوب دارچین در چای به کار رفته است. چوب های موجود در عطاری ها بیش از ۴ بار عصاره گیری می شوند و از عصاره دارچین قرص های مسکن و تب بر تهیه می گردد. به همین دلیل چوب دارچین که در بازار موجود است، بیشتر مزه ی دارچین دارد تا خواص آن. لذا دمنوش دارچین این شرکت از لحاظ خاصیت، تأثیر بسیار بیشتری نسبت به چوب دارچین موجود در بازار دارد.

خواص این محصول

 • یکی از برجسته ترین خواص دارچین، تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیماری هاست و برای بهبود یا پیشگیری از سرماخوردگی یا ضعف بدنی، چای دارچین می تواند بهترین داروی طبیعی باشد. مصرف دارچین بهترین راه برای کاهش و تسکین دردهای عضلانی است.
 • دارچین از جمله گیاهانی است که به علت طبیعت گرمش در افزایش میل جنسی افراد مؤثر است.
 • دارچین در کاهش تب بسیار مؤثر است و از همین رو قرص های فشرده دارچین در داروخانه ها به عنوان بخش مهمی از فرایند طبیعت درمانی به مشتریان پیشنهاد می شوند.
 • این گیاه باعث بهبود گردش خون می شود.
 • دارچین اثر آرام بخش و مسکن دارد و از بسیاری داروهای آرام بخش شیمیایی موثرتر و سالمتر است.

زنجبیل: برای رفع دردهای میگرنی فوق العاده است. بخصوص اگر با دارچین میکس شود، تأثیر خیلی بیشتری بر این نوع دردها دارد. همچنین این گیاه اثر ضدالتهابی بالایی دارد.

 بادرنجبویه: گیاهی از خانواده نعناع است و به چای حضرت علی معروف می باشد. در فرانسه به این چای، چای ملیسا می گویند. این گیاه ۴ سیستم بدن را هماهنگ میکند:

 1. مغز
 2. قلب
 3. کبد
 4. گوارش

همچنین این گیاه خاصیت آرامبخشی خیلی خوبی دارد.

بهارنارنج: این گیاه، چه از طریق دهان و چه پوست مصارف زیادی دارد. روغن آن برای درمان عفونت های قارچی پوست مانند عفونت قارچی، خارش و پای ورزشکاران مفید است.

 همچنین برای بهبود اشتها استفاده می شود و در مقابل برای کاهش وزن نیز کاربرد دارد.

برخی از افراد از گل و روغن آن برای ضعف(کم خونی)، ناخالصی از پوست، ریزش مو، سرطان و سرمازدگی استفاده می کنند.

همچنین برای خونریزی از شبکیه چشم، خستگی همراه سرماخوردگی، سردرد، درد عصب، درد عضلانی، درد مفاصل، کبودی، تورم رگ و زخم بستر استفاده می شود.

اکثر پمادهای ضدالتهاب (کالاندولا) عصاره بهارنارنج دارند. خاصیت اصلی بهارنارنج ضدالتهابی است. علاوه بر این به عنوان یک آرامبخش و خواب آور معرفی می شود و در طبیعت، به دیازپام معروف است. افرادی که در اثر فشارهای عصبی و استرس دچار تپش قلب، بی خوابی، بدخوابی یا کم خوابی می شوند با مصرف قبل از خواب در شب می توانند خواب خوب و آرامی داشته باشند و صبح به راحتی از خواب بیدار شوند.

دمنوش این گیاه همچنین یکی از موثرترین دمنوش ها برای آسم می باشد. در اثر حمله آسم عضلات تنفسی منقبض و متورم شده و راه تنفسی بسته می شود. با نوشیدن بهارنارنج خیلی خوب این تورم را می توان رفع کرد.

 چای کرن بری: میوهای شبیه ذغال اخته است. از میوه های قرمزرنگ و چربی سوز است.

 خواص این گیاه:

 • گرفتگی رگها را که توسط رسوب چربی ها در رگ ایجاد می شود رفع می کند و به این دلیل برای قلب بسیار مفید است.
 • برای پیشگیری و درمان عفونت های دستگاه ادراری نیز از دمنوش این میوه استفاده می شود.
 • همچنین این دمنوش برای نوروژنیک(یک بیماری مثانه)، گندزدایی کردن ادرار در افراد مبتلا به بی اختیاری ادرار استفاده می شود.
 • برخی از افراد آن را برای افزایش جریان ادرار، کشتن میکروب ها، سرعت بهبود پوست و کاهش تب استفاده می کنند. معمولاً افراد فکر می کنند این میوه به دلیل تولید ادرار اسیدی برای عفونت های دستگاه ادراری بکار می رود اما محققان بر این باورند که برخی از مواد شیمیایی موجود در کرن بری از چسبیدن باکتری به سلول های دستگاه ادراری که می توانند آنجا تکثیر شوند جلوگیری می کند.
 • کرن بری با تنظیم PH ادرار از رسوب املاح در کلیه و تولید سنگ کلیه جلوگیری می کند.
 • همچنین از ایجاد زخم و عفونت در بدن جلوگیری می کند، مخصوصاً در رفع عفونت معده خیلی مؤثر است.
 • کرن بری همانند بسیاری میوه ها و سبزیجات، حاوی مقادیر قابل توجهی اسید سالیسیلیک است که یک عنصر مهم در آسپیرین به حساب می آید و اسید سالیسیلیک می تواند تورم را کاهش دهد و از لخته شدن خون جلوگیری کند و همچنین می تواند اثرات ضدتوموری داشته باشد.
 • ترکیبات آنتی اکسیدان در کرن بری ممکن است با مقابله در برابر تشکیل پلاک کلسترول در قلب و رگ های خونی از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری کند. علاوه بر این، این ترکیبات به کاهش کلسترول LDL و افزایش کلسترول HDL در خون کمک کند.

  بهبود عملکرد قلب و عروق

 فلاونوئید کرن بری تجمع رسوبات چربی در سرخرگ ها را کاهش می دهد. به بهبود سیستم گردش خون کمک کرده و خطر تصلب شرائین و در نتیجه حمله قلبی را کاهش می دهد.

  بهبود عملکرد دستگاه گوارش

 فلانول و پروآنتوسیانین کرن بری رشد باکتری های هلیکوباکتر پیلوری را مهار می کند. از دیواره معده و اثنی عشر در مقابل باکتری محافظت کرده و خطر ابتلا به اختلالات معده از جمله زخم معده را کاهش می دهد.

  ترمیم و جلوگیری از پیری پوست

 آنتی اکسیدان های کرن بری با حذف رادیکال های آزاد عفونت های پوستی را از بین برده و روند پیری پوست، لکه و چین و چروک را کند می کند.

  بهبود عملکرد مجاری ادراری

 پروآنتوسیانین کرن بری از اتصال باکتری ها به دیواره مثانه جلوگیری می کند. باکتری ها را از طریق ادرار دفع کرده و خطر ابتلا به عفونت ادراری را کاهش می دهد.

  ضد سرطان

 ترکیبات پلی فنولیک کرن بری از رشد و گسترش سلول های سرطانی در بافت های ریه، سینه، روده بزرگ و پروستات جلوگیری می کند. اسید سالیسیلیک در کرن بری التهاب را کاهش داده و از ایجاد تومور سرطانی جلوگیری می کند.

  جلوگیری از پوسیدگی دندان ها

 پروآنتوسیانین کرن بری از چسبیدن باکتری ها به جداره دندان ها و ایجاد پلاک دندانی جلوگیری کرده و خطر ابتلا به بیماری های پروپودنتال را کاهش می دهد.

  تقویت استخوان ها

 کلسیم کرن بری به استحکام بافت استخوان ها کمک کرده و خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد.

  بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا

ترکیب NDM کرن بری از چسیبدن ویروس آنفولانزا به دیواره بافت ریه جلوگیری می کند. التهابات ناشی از ویروس را کم کرده و خطر ابتلا به آنفولانزا را کاهش می دهد.

 ✓ عوارض جانبی

خانم های باردار و شیرده قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

به دلیل وجود ترکیبات سالیسیلیک اسید در کرن بری، افرادی که به آسپرین حساسیت دارند از مصرف این چای خودداری کنند .

افراد مبتلا به سنگ کلیه قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

چای توت فرنگی

 بهبود عملکرد قلب و عروق

 کوئرستین توت فرنگی کلسترول بد خون (LDL) را کاهش می دهد. پلی فنول، فیبر و پتاسیم این چای از لخته شدن خون جلوگیری کرده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

 بهبود عملکرد مغز

 فلاونوئید فیستین رشد نورون های عصبی را بهبود بخشیده و به افزایش حافظه کمک می کند.

کاهش فشار خون

 پتاسیم و منیزیم توت فرنگی سبب گشادی عروق و بهبود حرکت خون می شوند، به کاهش فشار خون بالا کمک کرده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهند.

بهبود افسردگی

  فولات توت فرنگی از تشکیل هموسیستئین اضافی در بدن جلوگیری کرده و به درمان افسردگی کمک می کند. هموسیستئین اضافی با هورمون هایی مانند سروتونین، دوپامین و نوراپی نفرین که مسئول ایجاد احساس خوب هستند تداخل ایجاد می کند.

بهبود عملکرد دستگاه گوارش

 فیبر توت فرنگی حرکات ماهیچه های روده را تنظیم می کند، به حفظ آب بدن کمک کرده و یبوست را کاهش می دهد.

تنظیم قند خون

 فیستین توت فرنگی از بروز عوارض دیابت تا حد زیادی پیشگیری میکند. فیبر توت فرنگی به تنظیم قند خون کمک کرده و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.

کاهش وزن

 فیبر توت فرنگی اشتها را کم می کند و بدن را به مدت طولانی تری سیر نگه می دارد. همچنین آنتی اکسیدان های توت فرنگی سوخت و ساز بدن را افزایش داده و با سوزاندن چربی های اضافی، به کاهش وزن کمک می کند.

کاهش علائم آلرژی

 کوئرستین توت فرنگی به کاهش علائم آلرژی از جمله آبریزش بینی، کهیر و آبریزش چشم کمک می کند.

تقویت استخوان ها

پتاسیم، منیزیم و ویتامین K توت فرنگی به رشد و تقویت استخوان ها کمک کرده و موجب استحکام و سلامت استخوان ها می شود.

عوارض جانبی

 افراد مبتلا به اختلالات خونریزی قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

نوشیدن این چای در مقادیر زیاد ممکن است سبب کاهش انعقادپذیری خون شود. ۲ هفته قبل از عمل جراحی از مصرف این چای خودداری شود.

پوست پرتقال:

  جلوگیری از پیری زود رس

 منبع ۶۰ نوع فلاونوئید است که موجب تقویت پوست و جلوگیری از ایجاد چین و چروک و پیری زود رس می شود.

  طراوت افزایی انرژی بخش

 چای پوست پرتقال به دلیل وجود ویتامین C در آن به فرد طراوت و انرژی می بخشد و همچنین موجب آرامش ذهن می شود.

  دشمن سرطان

 یکی از فلاونوئیدهای پوست پرتقال کاتچین است که موجب انسداد ترکیبات پلی فنول در بدن شده و از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند.

افزایش قدرت ایمنی بدن

 چای پوست پرتقال غنی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین C است که سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. سیستم ایمنی قوی، قدرت مبارزه با بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا را در بدن شما افزایش می دهد.

  رفع مشکلات سینه و سرفه

 برای کسانی که دچار مشکلات مخاطی، آسم، برونشیت، قفسۀ سینه و یا سرفه هستند مفید است.

  تنفس بهتر

 برای نظافت دهان و دندان و همچنین برای پوست های حساس مناسب است و باعث تنفس راحت تر می شود.

ضد میکروب و میکروارگانیسم های بیماری زا

 چای پوست پرتقال خواص ضد میکروبی دارد و در درمان بیماری های ویروسی و عفونت های باکتریایی مفید است.

  فیبر فراوان، کالری کم

 فیبر پرتقال باعث پر شدن حجم معده شده و اشتها را کاهش می دهد که یک عامل ضد چاقی است، همچنین موجب عدم تشکیل بافت چربی می شود.

  رفع سوء هاضمه و یبوست

 به عنوان منبع غنی پلی ساکاریدهای غیر قابل حل برای رفع یبوست مناسب است و همچنین چون فیبر فراوان دارد به رفع سوءهاضمه کمک می کند.

  کاهش کلسترول

 پوست پرتقال حاوی فلاونوئیدی به نام پلی متوکسیلات است که موجب کاهش کلسترول می شود.

ترکیبات دیگر

 سدیم، مس، سلنیوم، فیتواسترول، فولات، ویتامین های B4،B3 ،B2 ،B1

موارد منع مصرف

 نوشیدن چای پوست پرتقال به زنان باردار توصیه نمی شود زیرا ممکن است به نوزاد آسیب برساند.

اگر سابقۀ بیماری قلبی دارید قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است برای شما مضر بوده و موجب افزایش فشار خون، بی نظمی در ضربان قلب، تپش قلب و درد قفسۀ میانی شود.

عوارض جانبی(در اثر مصرف بیش از حد)

ممکن است موجب دلهره و اضطراب شده و در خواب اختلال ایجاد کند.

ممکن است موجب تضعیف بدن شده و به بینایی شما آسیب برساند. همچنین ممکن است موجب تاری دید، مشکلات مرکزی و آب سیاه شود.

چای پوست پرتقال تیروئید را تحریک می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *