چای ترش نیوشا، دارای فواید سلامت‌بخش شیرین

چای ترش نیوشا، دارای فواید سلامت‌بخش شیرین

شاید هنگامی که در حال فکر کردن به نوشیدن یک دمنوش هستید، یک فنجان چای ترش اولین پیشنهادی نباشد که به ذهنتان برسد؛ اما اجازه ندهید که اسم آن شما را بترساند چراکه فواید سلامت ‌بخش چای ترش نیوشا در کنار مزه منحصربه فرد آن باید برای شما کافی باشد تا حداقل تصمیم بگیرید آن را امتحان کنید. گل های خشک شده hibiscus یک چای مفید است که نوشیدن آن به صورت داغ یا سرد می تواند لذت ‌بخش باشد. در برمه و هند، برگ های آن به عنوان یک سبزی استفاده می شود، درحالیکه در مکزیک گل های خشک شده آن یک غذای لوکس است.

چای ترش نیوشا

درباره فواید سلامت ‌بخش این دمنوش نیوشا:

چای ترش نیوشا دارای مزه ترش و تند خوشایندی است که می تواند با مقدار کمی عسل، آگاو یا سایر شیرین کننده های طبیعی دم گذاشته شود. همچنین به راحتی در مخلوط های چای گیاهی پیدا می شود که در آن چای ترش ترکیب اصلی است. محققان hibiscus و کاربردهای چای ترش را در حیوانات و انسان ها مورد مطالعه قرار داده‌اند و خواص آنتی اکسیدانی، ضدکلسترولی و ضدپرفشاری خون مربوط به آن را کشف کردند.

درباره وضعیت فشار خون بهتر :

در بیشتر گزارش های اخیر، کارشناسان مطالعات حیوانی و انسانی مربوط به hibiscus  و اثر چای ترش نیوشا بر کلسترول و فشار خون را بررسی کردند. در این مطالعه مروری کارشناسان قادر به گزارش موارد زیر بودند:

  • چای ترش نیوشا دارای اثرات دیوریتیک (مدر) خفیف است.
  • در مطالعات دیگر، عصاره چای ترش نیوشا فشار خون را در یک روش وابسته به دوز کاهش داد.
  • بیشتر افراد با سطح لیپیدهای (کلسترول و تری گلیسریدها) نرمال یا افزایش یافته و انواع دیابت پاسخ خوبی به چای ترش نیوشا دادند.
  • اعتقاد بر این است که آنتوسیانین ها مسئول ایجاد فواید سلامت بخش چای ترش نیوشا هستند؛ اما بر اساس گفته کارشناسان هایبیسکوز اسید و پلی فنول ها نیز ممکن است نقشی در این رابطه داشته باشند.

درباره پلی فنول ها و سلامت قلب:

به طور کلی، محققین گزارش کردند که عصاره  چای ترش “درمانی برای فشار خون بالا و چربی خون بالا” است. اگرچه آن ها معتقدند که قبل از هر توصیه برای مصرف، مطالعات حیوانی و انسانی جامع‌تری می تواند انجام پذیرد.

از چای ترش نیوشا لذت ببر!

اگر شما گل های خشک شده hibiscus را استفاده می کنید، نصف فنجان از گل ها را به ۳ فنجان آب جوش اضافه کنید، قوری را از روی حرارت بردارید واجازه بدهید تا چای به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه خیس بخورد. شما می توانید مقدار گل مصرفی را برای رسیدن به مزه مطلوبتان تنظیم کنید و یا یک تکه چوب دارچین در طول فرایند خیس خوردن به آن اضافه کنید، سپس آن را صاف کنید و از چای گرم لذت ببرید یا اجازه بدهید که خنک تر شود و میل کنید. همچنین چای ترش خالص یا ترکیب شده با سایر طعم دهنده ها به صورت کیسه ایی نیز وجود دارد. به عنوان یک پیشنهاد، شما می توانید از نوشیدن یک فنجان چای ترش با مقداری ریشه شیرین بیان، پوست پرتقال و علف لیمو لذت ببرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *