بهترین روش استفاده از چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن

بهترین روش استفاده از چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن

افرادی که از چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن و تنظیم سوخت وساز بدنشان استفاده می کنند، علاوه بر بهره مندی از خواص این گیاه دارویی برای درمان چاقی خود می توانند از فواید آن برای کاهش فشارخون، کاهش قندخون، تقویت سیستم ایمنی بدن و تخفیف علائم و نشانه های بیماری هایی مثل پارکینسون، آلزایمر و بیماری مفصلی استخوانی مثل آرتریت روماتوئید بهره ببرند.

حتما تا امروز با تبلیغات وسیعی روبه رو شده اید که درباره ی خواص درمانی چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن در جامعه، رسانه ها و اینترنت وجود دارد و شاید با انگیزه ی کاهش وزن و درمان چاقی خود یکی از این محصولات را سفارش داده و با انگیزه ی لاغر شدن آن را مصرف کرده و نتیجه ی مطلوبی دریافت نکرده اید. اگر شما هم با اتکا به تبلیغاتی که در این زمینه وجود دارد و با هدف لاغری سریع و آسان، سراغ چای سبز رفته اید، باید بدانید سخت در اشتباهید، بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید تا با جزئیات بیشتری از خواص چای سبز به منظور درمان چاقی، اضافه وزن و پیشگیری از ابتلا به این عارضه آشنا شوید.

دمنوش نیوشا برای کاهش وزن


چه زمانی چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن بخورید

اگر تصمیم دارید با مصرف چای سبز دمنوش نیوشا با چاقی و اضافه وزن خداحافظی کنید، باید برای مصرف آن در طول روز برنامه ریزی داشته باشید و از مصرف این نوشیدنی گیاهی بدون برنامه پرهیز کنید.
بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز دمنوش نیوشا به منظور کاهش وزن، نیم ساعت پیش و یا ۲ ساعت پس از صرف غذا در وعده های غذایی است. به این ترتیب شما علاوه بر آنکه از خواص درمانی دمنوش نیوشا برای کاهش وزن بهره می برید، خللی در میزان جذب آهن به وجود نمی آورید زیرا چای سبز همانند چای سیاه موجب کاهش جذب آهن غذا می شود.

چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن به تنهایی کافی نیست

بسیاری از مردم تصور می کنند فقط با نوشیدن دمنوش نیوشا برای کاهش وزن در طول روز می توانند به هدف بزرگی مثل کاهش وزن دسترسی پیدا کنند. در حالی که این دیدگاه به هیچ وجه صحیح نیست.

نوشیدن دمنوش نیوشا برای کاهش وزن در کنار رعایت رژیم غذایی، فعالیت های بدنی و ورزش می تواند روند لاغری را سرعت ببخشد و با بهبود سوخت وساز بدن بر میزان کاهش وزن در طول هفته بیافزاید، بنابراین افرادی که تصور می کنند بدون رعایت هیچ یک از نکات ذکر شده و فقط با نوشیدن دمنوش نیوشا برای کاهش وزن می توانند اضافه وزن خود را آن هم به شکل کاملاً محسوس درمان کنند، سخت در اشتباهند.

 

از پرخوری های عصبی پیشگیری کنید

یکی دیگر از خاصیت های چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن خاصیت آرامش بخشی آن است که به پیشگیری از پرخوری های عصبی که منجر به اضافه وزن و در نهایت چاقی می شود، کمک می کند. افراد زیادی وجود دارند که به محض دریافت فشار عصبی، استرس یا تنش های ناشی از کار روزانه مشغول به خوردن می شوند و به ریزه خواری روی می آورند که این مسئله به مرور به عادت آنها تبدیل می شود. برای پیشگیری از بروز این عادت نامناسب یا درمان آن، می توان از چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن استفاده کرد. نوشیدن این چای به شما کمک می کند تا از خاصیت آرامش بخشی این گیاه دارویی برای تقویت سیستم عصبی خود استفاده کنید و به این ترتیب مانع بروز اشتهای کاذب ناشی از استرس ها یا تنش های روزمره شوید.

 

دمنوش نیوشا برای کاهش وزن

چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن ؛ چای چربی سوز طبیعی

افرادی که عادت به نوشیدن چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن دارند با کمک این نوشیدنی گیاهی به افزایش سوخت و ساز بدنشان کمک می کنند. در حقیقت چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن به دلیل داشتن ماده ای به نام پلی فنول می تواند به افزایش حرارت درونی بدن کمک کرده و به این ترتیب میزان سوخت انرژی سلول های چربی را افزایش دهد و تاثیر چشمگیری بر روند چاقی افراد داشته باشد. به شرطی که افراد چاق یا دارای اضافه وزن در روند رژیم غذایی خود و مقدار کالری روزانه ای که دریافت می کنند هم، تجدید نظر کنند. اینگونه نیست که ما هر میزان کالری که دوست داریم به بدن برسانیم و توقع داشته باشیم با نوشیدن یک تا ۲ لیوان چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن در روز لاغر شویم و کالری بسوزانیم.

چند لیوان چای بنوشید

اگر برای افزایش سوخت وساز بدن قصد دارید چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن را به برنامه ی روزانه ی خود اضافه کنید، باید توجه داشته باشید نوشیدن ۳ تا ۴ لیوان چای سبز در طول روز می تواند به این موضوع کمک کند. اشتباه است که تصورکنیم نوشیدن بیش از اندازه ی چای سبز می تواند سبب شود که بدن کالری بیشتری بسوزاند زیرا با نوشیدن بیش از حد چای سبز در طول روز، بدن علاوه بر آنکه با مشکل تحریک پذیری پایانه های عصبی روبه رو می شود، با اختلال دفع آب و الکترولیت های بدن هم مواجه می شود. به این ترتیب توصیه شده که همانند هر ماده ی خوراکی دیگری در نوشیدن چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن هم افراط نکنید.

 

پیشگیری از چاقی ناشی از افزایش سن

افرادی که در آستانه ی میانسالی با بالارفتن سن دچار اضافه وزن و چاقی می شوند هم می توانند از چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن برای پیشگیری از این بحران کمک بگیرند. به شرط آنکه مصرف روزانه ی چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن را از ۳۰ سالگی در برنامه غذایی روزانه خود بگنجانند. چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن علاوه بر آنکه در کندی روند پیری سلول ها در اندام های مختلف بدن موثر است، باعث می شود این افراد در میانسالی، حداقل افزایش وزن را تجربه کنند زیرا چای سبز به آنها کمک می کند کمترین میزان ذخیره ی چربی و مواد زائد را در طول سال های جوانی و میانسالی در بدن داشته باشند.

قرص چای یا چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن؟

تبلیغات زیادی درباره ی لاغری سریع با قرص یا کپسول چای سبز در سایت های اینترنتی و برخی مراکز فروش گیاهان دارویی دیده می شود که به مردم وعده می دهند با قرص های چای سبز می توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی وزن کم کنند. این قرص ها در صورتی که فقط حاوی گیاه چای سبز باشند، دقیقا همان خاصیت چای سبز را دارند و می توانند به افزایش متابولیسم بدن کمک کرده و روند جذب چربی ها را در بدن کاهش دهند. مصرف این قرص ها هم مثل چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن باید براساس قاعده باشد زیرا زیاده روی در مصرف این قرص با وجود آنکه گیاهی و طبیعی است می تواند همان عوارض چای سبز را داشته باشد.

 

عوارض احتمالی چای سبز را بشناسید

افزایش بیش از حد دمنــوش چــای سبـــز،کپسول ها و قرص هایی که از این گیاه دارویی وجــود دارد، عوارض جانبی متعددی به همراه دارد. سوء مصرف این گیاه دارویی ممکن است عوارضی مثل سردرد، اختلال در عملکرد دستگاه گوارش، اسهال و تهوع را به همراه داشته باشد که با اصلاح شیوه ی مصرف به مرور مرتفع می شود. از طرفی افزایش فشارخون، تغییرات خلقی و تحریک پذیری، بی قراری و نامنظم شدن ضربان قلب هم از جمله عوارض جانبی مصرف بیش از اندازه ی این گیاه دارویی در طول روز است و باید بلافاصله پس از مشاهده ی این علایم برای بررسی و پیشگیری از تشدید آنها با پزشک مشورت شود.

 

این نکته را جدی بگیرید

برخی از مردم برای بهره مندی از خواص درمانی چای سبز (مثلا پیشگیری از اضافه وزن) عادت به نوشیدن دائمی آن دارند. این افراد ممکن است در صورت عدم مصرف این گیاه دارویی با عوارضی مثل سردرد یا عصبانیت رو به رو شوند، بنابراین برای مصرف هدفمند این گیاه دارویی بهتر است با پزشک یا متخصص طب سنتی مشورت شود. علاوه بر این، تجویز این گیاه به هر صورتی برای خانم های باردار، مادران شیرده و کودکان و نوجوانان پیش از سن بلوغ توصیه نشده است.

 

با خواص دیگر چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن آشنا شوید

افرادی که برای کاهش وزن و تنظیم سوخت وساز بدنشان از چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن استفاده می کنند، علاوه بر بهره مندی از خواص این گیاه دارویی برای درمان چاقی خود، می توانند از فواید آن برای کاهش فشارخون، کاهش قندخون، تقویت سیستم ایمنی بدن و تخفیف علائم و نشانه های بیماری هایی مثل پارکینسون، آلزایمر و بیماری مفصلی استخوانی مثل آرتریت روماتوئید بهره ببرند. علاوه بر این، در تحقیقات مختلف به این نکته اشاره شده که مصرف چای سبز دمنوش نیوشا برای کاهش وزن می تواند تاثیر بسیار چشم گیری در کاهش بیماری های قلبی عروقی، پیشگیری از بروز سرطان هایی مثل سرطان کولون و تخفیف علائم و نشانه های افسردگی داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *