۵ ویژگی سلامتی با چای سبز نیوشا و سیر

۵ ویژگی سلامتی با چای سبز نیوشا و سیر

اضافه کردن سیر به چای سبز نیوشا، خواص مفید آن را افزایش می دهد. بیشترین توجه به گیاه سیر به دلیل خاصیت ضدعفونی کنندگی آن، کاهش کلسترول و فشارخون است. نوشیدن چای سبز نیوشا و سیر، بهترین روش برای دریافت کامل خواص سیر است.

ضدعفونی کننده

قرن ها است که گیاه سیر برای ضدعفونی کردن زخم ها و مبارزه با عفونت ها حتی در درمان بیماری سل هم استفاده می شود. خاصیت آنتی بیوتیکی و ضد قارچی این چای به دلیل وجود ماده ی آلیسین در ترکیب آن است.

سلامت قلب و کاهش فشارخون

چای سبز نیوشا و سیر از قلب محافظت می کند. مطالعه ای که در بیمارستان رُد آیلند(Rhode Island) روی ۴۱ مرد مبتلا به کلسترول بالا انجام شد، نشان داد که در این افراد، پس از مصرف چای سیر، میزان کلسترول ۶ تا ۷ درصد و فشارخون ۵/۵ درصد کاهش یافته است.

همه ی چیزهای خوب در یک چیز

سیر حاوی آنتی اکسیدان های مختلف است. یکی از این آنتی اکسیدان ها آلیسین نام دارد که بیشتر خواص درمانی سیر به دلیل وجود آن است و از بروز سرطان و عفونت هایی در قلب، کلیه و کبد جلوگیری می کند.

چای سبز نیوشا و سیر به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و به ویژه در مبارزه با عفونت های قفسه ی سینه و گلو، همچون آنتی بیوتیک عمل می کند. اضافه کردن مقداری عسل به این چای، از طبع سرد آن می کاهد.

چای سبز نیوشا و سیر

چای سبز نیوشا و سیر و درمان سرطان ریه

نتایج یک پژوهش مبتنی بر جمعیت در استان جیانگ سوی چین نشان می دهد که مصرف چای سبز نیوشا و سیر خطر ابتلا به سرطان ریه را کاهش می دهد. این یافته ها نشان می دهد این چای، آثار مضر ناشی از مصرف سیگار، غذاهای سرخ شده در روغن و با حرارت بالا را کاهش می دهد.

چای سبز نیوشا و سیر و کاهش وزن

ترکیب چای سبز  نیوشا و سیر به دلیل خاصیت چربی سوزی بالا، سوخت و ساز را افزایش می دهد و روند چربی سوزی را تسریع می کند. این چای همچنین لوزالمعده را تقویت کرده و به دفع چربی کمک می کند و ویتامین C چای سبز هم فرآیند چربی سوزی را افزایش می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *