پک درمان و پاکسازی کبد چرب نیوشا

بیماری کبد چرب یک حالت اشباع و رسوب چربی در بافت کبد است که التهاب کبد می تواند یکی از نشانه های آن باشد. کبد چرب در بیمارانی که دارای قند خون بالا، اضافه وزن و سوء هاضمه هستند، بیشتر دیده می شود.

چربی به طور طبیعی در کبد وجود دارد، ولی اگر مقدار چربی موجود در کبد از وزن کل کبد ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر باشد، شخص کبد چرب دارد. کبد چرب علائم مشخصی ندارد اما در صورت عدم رعایت و افزایش میزان چربی کبد موجب سوءهاضمه می شود و نهایتا موجب مرگ انسان خواهد شد. به انباشت چربی در کبد، کبد چرب می گویند. استفاده از مشروبات الکلی می تواند موجب ایجاد کبد چرب شود. از دلایل دیگر ابتلا به اختلال کبد چرب می توان به اضافه وزن, مصرف فست فود و غذاهای پرچرب, عدم تحرک و ورزش, مصرف مداوم مواد ناسالم غذایی اشاره کرد. پس با توجه به مواردی که پیشتر به آن اشاره شد متاسفانه این عارضه در حال ازدیاد است. این بیماری گاهی به دلیل مصرف برخی از داروهای شیمیایی به وجود می آید که موجب تجمع و انباشت چربی در کبد شده و سلامتی فرد را به خطر می اندازد.

در این میان استفاده از دمنوش های گیاهی نیوشا کمک شایانی به پیشگیری و درمان کبد چرب می نماید. دمنوش های نیوشا با پاکسازی سلول های کبدی از بافت های چربی موجب سلامتی کبد و نهایتا سلامتی فرد می شود.

پژوهشگران طی تحقیقاتی بر روی خرگوش ها و موش ها به این نتیجه دست یافتند که مصرف منظم لیموترش به طور چشمگیری مقدار کلسترول خون این موجودات را کاهش می دهد. مصرف روزانه ی ۱۰ درصد لیموترش در آب این حیوانات موجب کاهش چشمگیر میزان کلسترول بد خون (LDL) شد. این کاهش کلسترول به علت وجود اسیدهای چرب ضروری لیموترش می باشد. همچنین میزان چربی موجود در سلول های کبدی و پلاسمای خون این موجودات نیز پس از مصرف یک دوره از پوست لیمو کاهش یافت. این کاهش چربی به علت وجود ماده ای بنام فلاونوئید در لیموترش است.

طبق بررسی های انجام گرفته بر روی ریزمیوه های قرمز پژوهشگران به این نتیجه دست یافتند که میوه هـای قرمز کبد را از رسوب چربی پاکسازی کرده و موجب تقویت کبد شده و فــعالیت سیستم گــوارش را منظم مــی کنند. این میوه ها تاثیر مثبتی در کاهش کلسترول بد خون (LDL) دارند.

ریزمیوه های قرمز نیوشا شامل میوه هایی از قبیل توت فرنگی، تمشک، کرن بری، زرشک و همچنین چای ترش است.

نعناع فلفلی مقدار جریانِ صفرا از کبد به کیسه صفرا را افزایش داده و از این طریق موجب بهبود عملکرد کبد می شود. صفرا از طریق تجزیه ی بافت های چربی، کلسترول خون را کاهش می دهد.

طی تحقیقی بر روی گل خشک چای ترش مشخص شد که عصاره های این گیاه در مقابل آسیب به سلول های بافت کبد موش های صحرایی اثر حفاظتی دارد. نتایج به دست آمده نشان می دهد که ترکیب فنلی استخراج شده از گل خشک چای ترش دارای خواص آنتی اکسیدانی می باشد. این آنتی اکسیدان ها از کبد در مقابل اثرات سمیِ t-BHP، محافظت می کند. همچنین عصاره ی آبی موجود در گل های چای ترش برای کبد موش های صحرایی در مقابل اثرات سمی پاراستامول نقش محافظتی دارد. عصاره ی آبی-الکلی گل های چای ترش نیز در پاکسازی و درمان کبد چرب نقش بسزایی ایفا می کند.

گزنه به علت دارا بودن آنتی اکسیدان های قوی رادیکال های آزاد را می شکند و آنها را تجزیه می کند و در نتیجه با کاهش تنش اکسیداتیو نقش حفاظتی برای کبد ایفا می کند. همچنین گزنه با فعالیت های آنتی اکسیدانی و تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن از ورم اَنساج لیفی و التهاب شدید کبد جلوگیری می کند.

طی پژوهشی مشخص شد که استفاده ی منظم با دوز مشخصی از برگ زیتون، خواص کاهش دهنده ی کلسترول خون و ضد گرفتگی عروق دارد. نتایج نشان می دهند که عصاره ی دی اتیل اتری برگ زیتون سطح کلسترول کل پلاسما را کاهش می دهد. اولئوروپئین موجود در برگ زیتون از اکسیداسیون LDL جلوگیری می کند و چون اکسیداسیون LDL مرحله ی اصلی در تشکیل پلاک (رسوب چربی) آترواسکلروزی است، برگ زیتون با مهار اکسیداسیون LDL از تشکیل پلاک آترو اسکلروزی در جدار شریان ها ممانعت به عمل می آورد. برگ زیتون، سطح پلاسمایی HDL را  هم، افزایش می دهد.

 آلوورا باعث کاهش میزان کلسترول بد خون (LDL) در فرد می شود همچنین استفاده از دمنوش آلوورا و عسل نیوشا گرفتگی کبدی را باز بین برده و عملکرد کبد را بهبود بخشیده و ترشح صفرا را تحریک می کند.

نتایج یک تحقیق بر روی موش های صحرایی نشان داد که عصاره ی متانولی زنیان از کبد در برابر اثر منفی پاراستامول محافظت می کند و وقتی کبد آسیب می بیند سبب متعادل شدن آنزیم های کبدی هم می شود. در مقاله ی دیگری نتایج حاصل از آزمایشی ثابت کرد که ِ عصاره ی زنیان بر مسمومیت کبدی در موش های صحرایی نقش مهمی دارد. در این تحقیق مشاهده شد که استفاده ازHCH در موش ها منجر به افزایش پراکسیداسیون چربی و کاهش مقادیر گلوتاتیون، کاهش فعالیت آنزیم سوپراکسیددسموتاز، کاتالاز و گلوکز-۶-فسفات دهیدروژناز در کبد شد که همگی تغییرات نامطلوبی در کبد هستند. استفاده از زنیان در موش ها، میزان پراکسیدهای چربی در کبد را کاهش داده و فعالیت آنزیم ها را افزایش داده و از این طریق اثر سمی HCH را از بین می برد.

کاتچین موجود در چای سبز استرس اکسیداتیو در کبد را کاهش می دهد و موجب کاهش بیماری های کبدی می گردد. تحقیقات نشان دهنده ی آن است که خطر ابتلا به بیماری های کبدی در افرادی که روزانه بیش از ۸ فنجان چای سبز می نوشند از افراد دیگر کمتر است. همچنین چای سبز می تواند کبد را در مقابل تاثیرات منفی موادی سمی مانند مشروبات الکلی، محافظت کند.

مطالعات گویای این واقعیت است که دمکرده ی میوه ی به رسوب چربی در کبد را که موجب بیماری کبد چرب می گردد، کاهش می دهد. فلاونوئیدهای موجود در گیاه به نقش حفاظتی برای کبد ایفا می کند. استفاده ی منظم میوه ی به و گنجاندن آن در سبد غذایی، به علت اینکه عملکرد کبد را بهبود می بخشد، به کاربران وبسایت نوشیدنی های سلامت نیوشا توصیه می شود.

در آزمایشی مصرف عصاره ی رزماری با جلوگیری از تغییرات فیزیولوژیکی که به دنبال استعمال تیواستامید به وجود می آمد، باعث بهبود بیماری کبد موش هایی شد که بر اثر استعمال تیواستامید دچار سیروز کبدی شده بودند. نتایج این پژوهش نشان می دهند که اثر محافظتی رزماری بر کبد را می توان به صفات آنتی اکسیدانی آن نسبت داد.

پرسیاوشان موجود در دمنوش معجون رویایی نیوشا به دلیل داشتن فلاونوئید و نارینجین فعالیت آنزیم های تجزیه کننده ی چربی را افزایش داده و از این طریق مانع از رسوب چربی در سلول های کبدی می گردد. همچنین پرسیاوشان به دلیل دارا بودن برخی از مواد موجب سم زدایی و پاکسازی کبد شده و عملکرد کبد را بهبود می بخشد.

بادرنجبویه گیاهی است که سرشار از آنتی اکسیدان است و آنتی اکسیدان ها نقش موثری در حفاظت از بخش های داخلی بدن به خصوص کبد و قلب دارند. در نتیجه این دمنوش می تواند نقش موثری در درمان کبد چرب ایفا کند.